ТИП НА ДЕНОТ: (23.07.2021,20:30) ШТУРМ – САЛЦБУРГ

Натпревар од првата австриска лига 23.07.2021: Штурм – Салцбург  ТИП 3+

Прво коло во австриското првенство каде Салцбург повторно е најголем фаворит. Сите се надеваат дека тимот на Ред Бул конечно ќе ја заврши доминацијата, а еден од тимовите кои можат да го симнат од врвот е Штурм. Ова е дуел на два квалитетни тима кои сакаат да се надигруваат, па очекуваме многу голови. Нашиот предлог е повеќе од 2,5 гола со квота 1.44 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*