Тикет на денот (петок, 23.07.2021)

Денес има солидна понуда за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со добар тикет.

Ростов – Динамо Москва 2 @2.30 во 22Bet

Прво коло во руското првенство, а Динамо Москва повторно ќе се бори за самиот врв на табелата. Минатата сезона заврши на седмото место, но оваа сезона има многу поголеми амбиции. Ростов минатата сезона заврши на 10-то место, но тимот не се засили во летниот преоден рок. Квалитетот и традицијата се на страната на гостинот, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.30 во 22Bet.

Штурм – Салцбург 3+ @1.44 во Bet365

Прво коло во австриското првенство каде Салцбург повторно е најголем фаворит. Сите се надеваат дека тимот на Ред Бул конечно ќе ја заврши доминацијата, а еден од тимовите кои можат да го симнат од врвот е Штурм. Ова е дуел на два квалитетни тима кои сакаат да се надигруваат, па очекуваме многу голови. Нашиот предлог е повеќе од 2,5 гола со квота 1.44 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*