Тикет на денот е-Спорт (23.07.2021)

Во денешниот тикет ни доаѓаат два натпревари од CS:GO, како мала промена, а дуелите се играат во рамки на турнирот WePlay Academy League Season 1: Online Stage.

Young Ninjas – Fnatic Rising – 2 @ 2.37 во Bet365

Fnatic Rising запиша три победи на последните три меча во сите турнири, додека на турнирот се наоѓа на првата позиција со три победи и еден пораз. За разлика од нив Young Ninjas има две победи и два порази на турнирот, па поради тоа ќе ја има аутсајдерската улога во овој наптревар. Ова ќе биде и прв меѓусебен меч на овие екипи, а наш предлог е 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

VP. Prodigy – Astralis Talent – 2 @ 2.20 во 22Bet

Ниту едниот тим, ниту другиот не се во најдобра форма бидејќи VP. Prodigy има три порази на турнирот, додека Astralis има една победа и три порази, па ќе биде ова борба за бегство од дното на екипите. Ниту овие екипи немаат одиграно меѓусебен дуел, но таа една победа му дава надеж на Astralis дека може да постигне нешто на овој турнир, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*