ТИП НА ДЕНОТ: (22.07.2021,21:00) ХАФНАРФЈОРДУР – РОЗЕНБОРГ

Натпревар од квалификациите во Конференциска лига 22.07.2021: Хафнарфјордур – Розебнорг  ТИП 2

Натпревар од квалификациите во Конфернциската лига каде гостинот е фаворит. Исландскиот претставник не игра добро во домашното првенство и е во лоша форма. Сега на гости им доаѓа поквалитетен и поискусен противник, бидејќи Розенборг има поголема искуство во Европа. Целта на Розенборг е да игра во групната фаза, па очекуваме дека ќе победи на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*