Тикет на денот (четврток, 22.07.2021)

Денес има солидна понуда за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со добар тикет.

Хафнарфјордур – Розенборг 2 @1.83 во 22Bet

Натпревар од квалификациите во Конфернциската лига каде гостинот е фаворит. Исландскиот претставник не игра добро во домашното првенство и е во лоша форма. Сега на гости им доаѓа поквалитетен и поискусен противник, бидејќи Розенборг има поголема искуство во Европа. Целта на Розенборг е да игра во групната фаза, па очекуваме дека ќе победи на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Рига – Шкендија ГГ @1.79 во Bet365

Рига е шампион на Латвија, но во првото коло од Лигата на Шампиони немаше среќа со шведски Малмо и загуби со вкупни 1:1.  Во домашниот шампионат и сезонава се лидери и имаат за цел одбрана на титулата. Се работи за доста цврста екипа, која има за цел пласман во групната фаза. Шкендија беше декласирана во ЛШ, па сега сигурно ќе сака да го поправи впечатокот во Конференциската лига. Очекуваме ефикасен натпревар со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.79 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*