ТИП НА ДЕНОТ: (20.07.2021,21:00) ФОЛГОРЕ – ХИБЕРНИЈАНС

Натпревар од квалификациите во Конференциската лига 20.07.2021: Фолгоре – Хибернијанс ТИП 2

Фудбалското првенство во Сан Марино е едно од најслабите во Европа, па поради тоа Фолгоре е аутсајдер во овој дуел. Првенството започнува следниот месец, па тимот не е во натпреварувачка форма. Хибернинјанс беше елиминиран од ЛШ, па сигурно ќе сака што подалеку да стигне во Конференциската лига. Тој е голем фаворит и веруваме во победа со квота 1.48 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*