ТИП НА ДЕНОТ: (01.07.2021,21:15) ФРЕМ – ГРИНДАВИК

ГОЛОВИТЕ НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ИЗОСТАНАТ

Исланд, Инкасо лига, 01.07.2021: Фрем – Гриндавик ТИП 3+

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Фрем и Гриндавик од рамките на Инакасо лигата од Исланд. Фрем е во фантастична серија откако е започнато првенството и досега има 100% позитивен учинок, поточно од осум изиграни натпревари запиша 8 победи. Гриндавик од друга страна е на делба на втората позиција, но поради гол разлика го преземаат третото место. Овде имаме дуел на две исклучително добри екипи, па искрено очекуваме головите да не изостанат. Наш предлог за овој дуел е 3+, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.43.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*