Тикет на денот (среда, 30.06.2021)

тикет на денот

Последниот ден од Јуни немаме натпревари на репертоарот од ЕП, а оваа пауза ќе трае два дена. Потоа продолжуваат ¼ финалните натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Сандефјорд – Бодо/Глимт – 2/2 @ 2.27 во 22Bet

Шампионот после поразот во дерби натпреварот против Молде, сила демонстирраше на екипата на Стабаек. Постигнаа четири гола во првото полувреме, а можеа да постигнат уште толку. Во продолжение Бодо го спушти темпото, а Стабаек тоа го искористи за почесен погодок. Сандефјорд е во групата на екипи кои имаат изиграно најмалку натпревари, па воопшто не е чудно што се на дното на табелата. Во минатата сезона, Бодо два пати го победи овој тим, па и сега очекуваме нешто слично. Типуваме 2/2 со квота 2.27 во 22Bet.

ХИФК – ХЈК Хелсинки – 2/2 @ 2.10 во Bet365

Во Хелсинки се игра градско дерби и дефинитивно ни претстои интересен натпревар. ХИФК игра одлично оваа сезона и се наоѓа на четвртото место, а од осум изиграни натпревари собраа вкупно 15 бода. ХЈК е далеку пред нив. Тие изиграа 10 натпревари каде што зедоа 28 бода. Хелсинки победи на девет натпревари, а само КУПС остана непоразен каде што ремизираа без голови. ХИФК е интересно што во минатата сезона славеше против ХЈК на домашен терен, но сега очекуваме гостите да им се „оддолжат“ за тоа. Типуваме 2/2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*