Тикет на денот е-Спорт (30.06.2021)

Northern League of Legends 2021 ни е денеска на распоредот во тикетот од е-Спорт, а во предлог натпреварите ни доаѓаат два меча меѓу добри екипи кои ќе се борат за плејоф на турнирот во League of Legends.

Galaxy Racer – Tricked – 1 @ 1.72 во Bet365

Galaxy Racer се наоѓа на третата позиција во групата Б и е на добар пат да избори пласман во полуфинале на Losers Round на турнирот, додека нивниот ривал Tricked е на третата позиција во групата А со ист резултат, односно шест победи и три порази, па ова ќе биде само „загревање“ за вистинскиот предизвик кој ни доаѓа во следните денови.

Galaxy Racer се наоѓа во форма од три победи по ред, додека Tricked има само еден триумф на последните три меча, па затоа ние фаворитската улога ќе му ја дадема на Galaxy и предлагаме 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Fnatic – BT Excel – 2 @ 2.00 во 22Bet

Fnatic е првопласиран во групата Б, а за денешен ривал го има тимот кој е лидер во групата А, BT Excel. Fnatic има осум победи и еден пораз, па речиси сигурно ќе игра во малото финале на турнирот, додека на BT Excel му треба триумф за да го обезбеди местото во финале, каде што повторно би играл против Fnatic.

Овие екипи досега одиграле четири меѓусебни дуели, а резултатот е 2-2, но последните два меча годинава ги доби BT Excel и затоа ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*