Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО 2020

Васоски

Александар Васоски го прогнозира натпреварот:

Франција – Швајцарија ( време: 21:00 ч. )

Очекувам победа на Франција на овој натпревар. Имаат подобар тим и мислам дека натпреварот ќе го решат уште во првото полувреме. Може да биде 1 и 2+ или 1 и 3+ конечниот тип. Швајцарија не покажа многу досега на ова Европско Првенство и тука се најдоа по победата во послендото коло над очајната Турција во групната фаза. Мислам дека немаат шанси со репрезентацијата на Франција.

ТИП: Франција – Швајцарија – 1 и 2+ @ 2.05 во Bet365

Панче Ќумбев го прогнозира натпреварот:

Хрватска – Шпанија ( време: 18:00 ч. )

Иако може на хартија се фаворити, мене лично Шпанците не ме убедија во тоа. Можеби последниот меч од групата го одиграа на високо ниво но пред тоа се мачеа во првите два натпревари. Хрватите исто така одиграа бледо во првите два натпревари додека со Шкотите блеснаа. Може да се каже дека двете селекции влегуваат во овој дуел со полна и зголемена самодоверба. Овде би типувал на голови и тоа најмалку три на натпреварот.

ТИП: Хрватска – Шпанија – 3+ @ 2.20 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*