Ако и веруваме на традицијата, два гола е нивниот максимум!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на белоруската Вишаја лига се сретнуваат екипите на Неман и Динамо Минск.

Неман е на 14-то место со вкупно 8 бода кои ги има освоено преку 1 победа, 5 реми и  7 порази.

Динамо Минск е на 5-то место со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 4 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат мирно и без многу голови, поточно во последните 9 дуели постигнати се по најмногу два гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.76 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*