Тикет на денот е-Спорт (24.06.2021)

Нови два меча ни доаѓаат од CS:GO, и тоа повторно од турнирот ESEA Advanced Season 37, па се очекуваат интересни пресметки меѓу екипите. Како што кажавме и претходно, топ-16 екипите обезбедуваат место во плејофот.

M1 Eden – Manki – 2 @ 2.00 во Bet365

M1 Eden одамна се збогуваше со можноста да се избори за плејоф на турнирот, па сега им останува само битката за опстанок во лигата, иако тоа ќе биде тешко затоа што се наоѓаат на претпоследното место. За разлика од нив, Manki има четири победи, односно две повеќе од ривалот и уште се во игра за позициите кои обезбедуваат опстанок, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

UMX Gaming – Team Sampi – 1 @ 1.72 во 22Bet

UMX Gaming се наоѓа на 28. позиција во лигата и има седум победи, а тоа значи дека е две победи зад топ-16 екипите кои обезбедуваат место во плејофот на популарниот турнир, додека нивниот ривал Team Sampi е во зоната за испаѓање со само четири победи, па може да очекуваме голема битка меѓу овие две екипи зашто и двете имаат голем мотив за победа – едните бркаат плејоф, а другите опстанок. Со оглед на подобрата форма на UMX, ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*