Тикет на денот (четврток, 24.06.2021)

тикет на денот

Денес е пауза за натпреварите од европското првенство. Завршена е групната фаза и сега ни следуваат возбудливите дуели. Копа Америка продолжува бидејќи таму се играат се уште натпреварите во групата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Боливија – Уругвај – 2/2 @ 1.68 во 1xBet

Уругвајците играат под сите очекувања. Просто неверојатно е дека тимот со Луис Суарез и Кавани не успеа да постигне гол. На петте последните натпревари, три во квалификациите и две во Копа Америка, само еднаш ја затресија противничката мрежа. Уругвајците запишаа пораз и реми. Изгубија од Аргентина и ремизираа со Чиле, па затоа се уште немаат пласман во ¼ финалето. Боливија беше поразена од Чиле и Паргвај, па тешко дека ќе можат да успеат да стигнат во нокаут фазата. Овде предлагаме 2/2 со квота 1.68 во 1xBet.

Кристијансунд – Мјондален – 1/1 @ 2.75 во Bet365

Во норвешката елитна лига се игра вонредно коло. Ние го издвоивме дуелот Крисијансунд и Мјондален. Треба да се напомне дека Кристијансунд изигра осум натпревари, додека мјондален има две помалку. Домаќините во овој натпревар собраа 15 бода и пет пати победија, а три пати беа поразени. Мјондален секоја сезона размислуваат на опстанокот, а исто сценарио ќе  биде најверојатно и оваа сезона. Поради лошата форма на гостите, овде се одлучивме да типуваме 1/1 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*