ТИП НА ДЕНОТ: (23.06.2021,23:00) ЕКВАДОР – ПЕРУ

ПРИТИСОК ОД ДВЕТЕ СТРАНИ

Меѓународен, Копа Америка, 23.06.2021: Еквадор – Перу ТИП ГГ

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу селекциите на Еквадор и Перу од рамките на Копа Америка. Еквадор во изминатите два натпревари откако е започнато ова натпреварување не остави некој голем впечаток бидејќи запиша еден порази едно реми. Перу од друга страна со победата во последниот натпревар против Колумбија ги зголеми шансите за пласман во следната фаза, па веруваме дека ќе сака да се задржи тука. Овде очекуваме натпревар полн со притисок, па затоа решивме да типуваме на голови. Наш предлог за овој дуел е ГГ, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 2.05.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*