Тикет на денот (среда, 16.06.2021)

тикет на денот

Почнува второто коло на ЕП во фудбал. Денес се играат три натпревари, два во А и еден во групата Б. Ќе се играат и дуели од норвешката и исландската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Турција – Велс – 1 @ 2.50 во 22Bet

Велшаните покажаа дека се тврд и дисциплиниран тим против Швајцарија, но мора да признаеме дека змејовите имаа доста повеќе среќа во тој натпревар. Италија е голем фаворит во оваа група, па меѓусебните дуели на Туција, Велс и Швајцарија би требало да го дадат другиот патник за 1/8 финале. Турците потфрлија во првиот натпревар против Азурите. Точно е дека не беа фаворити, но никој не очекуваше пораз од 3-0. Велс веќе овде играше и теренот им е познат, а успех за нив би било пласман во вториот дел од ова натпреварување. Сепак делува дека Турците се поблиску до победа и предлагаме 1 со квота 2.50 во 22Bet.

Бодо – Стромсгодсет – 1&3+ @ 1.88 во Bet365

Актуелниот шампион е на чело на табелата на норвешката елитна серија, но не така убедливо како што тоа беше минатата сезона. Бодо од седум натпревари освои 16 бода преку пет победи, едно реми и еден пораз. Нивниот денешен ривал, екипата на Стромсгодсет направи фантастичен резултат во претходното коло. Тие на домашен терен во Драмен го победија Розенборг со 2-1. Беше  тоа нивна прва победа на ружите од Трондхејм од 2016 година. Овде очекуваме 1&3+ со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*