Тикет на денот е-Спорт (16.06.2021)

Денеска ви нудиме два натпревари од CS:GO турнирот, ESEA Season 37: Advanced Division – Europe, на кој настапува и македонската екипа Good Game.

Velox – Good Game – 2 @ 1.50 во 22Bet

Velox на турнирот запиша три победи и дури шест порази, па се наоѓа пред испаѓање од лигата, за разлика од македонската екипа, која е седмопласирана и има осум триумфи и три порази.

Good Game славеше и на последните три меча во сите конкуренции, додека Velox не знае за победа, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.50 во 22Bet.

Zxc – Pact – 2 @ 1.70 во Bet365

Pact е лидер во лигата со 10 победи и само два неуспеси, додека Zxc се наоѓа дури на 17. позиција со шест триумфи и четири порази, па затоа ја има аутсајдерската улога.

Zxc славеше само на еден од последните три меча, додека Pact запиша две победи, па затоа ние ви предлагаме 2 со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*