Тикет на денот (вторник, 15.06.2021)

тикет на денот

Главниот фокус секако дека е на натпреварите на ЕП, но освен тоа на „менито“ имаме и натпревари од неколку послаби лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Германија – Франција – 3+ @ 2.12 во 1xBet

Ова е сигурно најинтересниот натпревар од стартот на шампионатот. Се сретнуваат последните светски шампиони. Германците беа победници во Бразил, а Французите на кровот се качија во Русија пред три години. Мора да се каже дека Триколорите во последно време се селекција која забележува се подобри и подобри резултати, додека Германците се во шок од поразот во последното коло каде забележаа пораз од Македонија. Франција во овој натпревар е можеби благ фаворит, но ова е идеален дуел каде што може да очекуваме голови. Типуваме 3+ со квота 2.12 во 1xBet.

Хака – Лахти – ГГ3+ @ 1.95 во Bet365

Некогаш Хака владеше во финскиот фудбал, но беа елиминирани во втора лига, па чекаа на повраток се до предминатата сезона. Ова им е втора последователна сезона во елитата, а на минатата завршија на 10-то место со само бод повеќе од ТПС. Лахти е на врвот на табелата и се наоѓа на третото место, но се сомневаме дека можат да ги загрозат двете најдобри екипи како Хелсинки и Интер Турку. Во минатата сезона дуелите им беа реми, па и сега очекуваме нешто слично, но како посигурно делува да типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*