Традицијата најавува уште еден ефикасен натпревар во Шведска!

Денес од 19:00 во рамките на шведската Дивизија 2 се сретнуваат екиптие на ИФК Хаселхолм и Носби ИФ.

Хаселхолм се на 3-то место со вкупно 6 бода од изиграни два натпревари на кои запишаа и 2 победи.

Носби ИФ е на 6-то место и нивниот досегашен учинок е 1 победа и 1 реми со вкупно 4 бода.

Веруваме дека традицијата која трае на изминатите шест меѓусебни дуели ќе продолже и денес и дека ќе се постигнат најмалку три гола.

Наш предлог:

3+ @ 1.60 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*