Анализа и предлог типови: Тежок испит за Аргентина

Денес имаме прилично интересна понуда за кладење, а за вас овој пат го спремивме дуелот помеѓу Колумбија и Аргентина. Станвуа збор за квалфикации за СП кој е закажан за во 01:00 часот после полноќ.

Колумбија: Важен триумф во минатото коло

Пред се, треба да се каже дека примарната цел за Колумбија е пласман на СП, но како што стојат засега работите, делува дека тоа нема да биде ниту малку лесна задача. Имено, оваа репрезентација во овој момент е на шестото место на табелата со седум освоени бода исто колку и селекцијата која го има четвртото место, а добро познато е дека четвртото место носи директен пласман на СП. На пет изиграни дуели, Колумбија оствари две победи, два порази и едно реми, а во минатото коло оваа селекција го изигира и својот најдобар натпревар на овие квалификации каде што славеа против Перу со убедливи 0-3. Кога се во прашање натпреварите на домашен терен, Колумбија изигра два дуели и запиша една победа, но и еден пораз.

Аргентина: Работите одат според планот

Иако Аргентина не блеска во овие квалификации, табелата засега ни покажува дека фановите на оваа селекција сакаат да завршат на второто место кое ќе им обезбеди пласман на Мундијалот во наредната година. Досега, Меси  и другарите изиграа пет натпревари во овие квалфикации и позитивен е податокот што се уште немаат запиша пораз бидејќи во тој временски период запишаа три победи и две реми. Инаку, кога се во прашање гостувањата, избраниците на Скалони засега се перфектни, бидејќи на двата дуели надвор од домашниот терен остварија две победи, а тука ја вклучуваме и победата кај Боливија што секако не беше лесна задача за оваа репрезентација.

Предлог

Интересно е дека Аргентина на двата последни дуели не само што не успеа да ја совлада Колумбија, туку во тој период не постигнаа ниту еден гол. Од друга страна Колумбија важи за селекција која игра доста добро, па затоа како прв предлог нудиме ГГ со квота 2.00 во 1xBet, а исто така може и да испроабте 3+ со квота 2.37 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*