Тикет на денот е-Спорт (07.06.2021)

Денеска во тикетот од е-Спорт ви нудиме два меча од LVP SuperLiga Season 21 која е на самиот старт и досега беа одиграни само две кола, па ќе биде возбудливо до крајот.

Movistar Riders – G2 Arctic – 2 @ 1.80 во Bet365

На турнирот се игра групна фаза, по што најдобрите шест екипи се пласираат во плејофот, од кои првите две директно во полуфинале, а од трета до шеста позиција во четвртфинале.

Денешното дерби ни доаѓа меѓу Movistar Riders и G2 Esports, кои имаат по еден триумф и еден пораз по две одиграни кола, па ќе видиме кој ќе направи исчекор кон плејофот. Засега во подобра форма е G2 Arctic, кој славеше и на последниот меѓусебен дуел со 1-0, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Vodafone Giants – Cream Real Betis – 2 @ 2.20 во 22Bet

Уште едно дерби на LVP SuperLiga Season 21, и тоа меѓу две екипи кои ќе се борат за највисок пласман на турнирот, а досега имаат по една победа и еден пораз.

Ниту едниот, ниту другиот тим не можат да се пофалат со добри резултати во претходниот период бидејќи имаат само по една победа, додека во меѓусебни дуели води Cream Real Betis со 2-1, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.96

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*