Тикет на денот (четврток, 03.06.2021)

тикет на денот

Репрезентациите кои ќе настапуваат на ЕП интензивно се припремаат за најголемото фудбалско натпреварување ова лето. Останаа само уште осум дена до почетокот, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Украина – Северна Ирска – 1&2+ @ 2.39 во 1xBet

Малку е чуден податокот дека репрезентацијата на Украина има само една победа во последните 11 натпревари сметајќи ги сите натпреварувања. Единствена победа во тој период им е над Шпанија, а моментално се во серија од четири реми. Северна Ирска нема да игра на ЕП бидејќи не ја искористија шансата преку бараж од Лига Нации да стигнат до таму. Овде предлагаме победа за Украина и најмалку со најмалку два гола. Коефициентот за 1&2+ во 1xBet изнесува 2.39.

Шпанија У21 – Португалија У21 – 1 @ 2.38 во Bet365

Се ближи крајот на ЕП за младите репрезентации. Овој пат шампионатот се играше во два дела. Во март беше групната фаза, а сега на ред е нокаут фазата.  Шпанците мораше против Хрватска да играат 120 минути и да стигнат до тука. Португалците изиграа солидно на мечот против Италија, па сосема оправдано се наоѓаат тука. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 2.38 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.69

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*