Тикет на денот е-Спорт (03.06.2021)

Денеска се селиме на League of Legends од каде што ни доаѓаат два натпревари од LVP Superliga 2021 која почна во текот на вчерашниот ден.

Movistar riders – Ucam esports club – 2 @ 1.53 во 22Bet

LVP Superliga 2021 почна пред неколку дена, а дури 10 екипи ќе се борат за да го освојат турнирот и да обезбедат место на EU Masters. Првите шест во групната фаза ќе играат плејоф, а првите две ќе се пласираат директно во полуфинале.

Movistar тргна со пораз на турнирот од Mad Lions со 0-1, а последната победа ја запиша дури во март, додека Ucam Esports имаше старт со триумф против Real Betis. Во меѓусебни средби води Ucam Esports со 6-2 и затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Vodafone Giants – Team Queso – 1 @ 1.44 во Bet365

Ова е уште еден меч кој ни доаѓа од LVP Superliga 2021, а Vodafone Giants го почнаа турнирот со триумф против G2 Arctic со 1-0, додека Team Queso беше поразен на почетокот со 0-1 од eMonkeys.

Што се однесува до нивната форма, Vodafone има две победи на последните три средби, додека Team Queso има само една, а и меѓусебниот резултат е на страната на Vodafone, кој води со 4-1, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*