Тикет на денот е-Спорт (27.05.2021)

Денешниот тикет од е-Спортот ќе го почнеме со ESL One Summer 2021: Closed Qualifier, кои се на самиот старт и треба да ни го дадат тимот кој ќе настапи на главниот турнир, додека вториот меч ни е од CS:GO, односно од Flashpoint Season 3, кои ќе се борат за големото финале.

Team Unique – Vikin.gg – 2 @ 1.36 во Bet365

Овие две екипи ги почнуваат квалификациите за ESL One Summer 2021, а победникот ќе отиде чекор поблиску до настап на главниот дел од турнирот, додека поразениот ќе добие уште една шанса да брка таков пласман, но од Lower Bracket.

Team Unique ќе ја има улогата на аутсајдер во натпреварот бидејќи славеше само на еден дуел од последните три, додека нивниот ривал има „пет од пет“, а исто така води и во меѓусебни натпревари со убедливи 9-2, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.36 во Bet365.

Mousesports – G2 Esports – 2 @ 1.66 во 22Bet

Сите очи денеска ќе бидат насочени кон малото финале на Flashpoint Season 3, затоа што победникот ќе добие можност да се бори во големото финале за трофејот, а сигурно ќе биде возбудлив меч бидејќи играат едни од најдобрите екипи во CS:GO.

Mousesports има четири победи на последните четири натпревари, додека G2 Esports има само три триумфи на четири дуели, меѓутоа тоа не треба да значи ништо во случајов бидејќи G2 Esports ужива додека игра со денешниот ривал, а тоа го покажуваат и резултатите на нивните три меѓусебни дуели, кои му припаднале на G2, па поради тоа ние предлагаме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*