Тикет на денот (четврток, 27.05.2021)

тикет на денот

Покрај вонредното коло во шампионатот во Норвешка, денес се играат и бараж натпревари во Германија, Франција, Италија итн. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Инголштат – Оснабрик – ГГ3+ @ 2.38 во 1xBet

Првиот натпревар од баражот за пополнување на  Цвајт се игра во Инголштат. Домаќините беа третопласирани во третата лига, а гостинот заврши на 16-то место во Цвајт. Место во второлигашката конкуренција има само за еден. Ако се гледа некое искуство, интересно е дека Инголштат веќе бил дел од Бундеслигата во 2016-та година. Гостите можеа да опстанат во Цвајт ако победеа во последното коло против Ауе во гости. Водеа, но на крајот беа поразени со 2-1. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.38 во 1xBet.

Сандефјорд – Розенборг – 2&2+ @ 1.99 во Bet365

Розенборг изгуби во минатото коло на домашен терен од Молде, после големиот пресврт во финишот на натпреварот. Водеше Розенборг во Трондхајм со 2-1 до 87-та минута, а на крајот останаа со празни раце. Тоа беше прв пораз на Розенборг во оваа сезона, но Молде и Бодо  веќе побегнаа на два бода предност со меч помалку. Сандефјорд изигра само два натпревари каде што една ја доби, а другата ја изгуби. Интересно е дека на домашен терен се поразени од Мјондален со 3-0, но затоа зедоа три бода против Тромсо каде што славеа со 3-1. Овде предлагаме 2&2+ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*