Традицијата „вели“ дека само едната екипа ќе постигне гол!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на француската Лига 1 – плеј оф се сретнуваат екипите на Гренобл и Парис ФЦ.

Гренобл во последните пет натпревари запиша две победи, два порази и едно реми, па може да кажеме дека се во просечна форма.

Париз ФЦ има за нијанса подобар учинок бидејќи на последните пет дуели запишаа две победи, две реми и еден пораз.

Интересно за овие две екипи е тоа што во меѓусебните дуели гол постигнува само едната екипа, поточно тоа било така на последните шест дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.85 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*