Анализа и предлог типови: Тежок натпревар во Франција!

Овој викенд на програмата се натпреварите од 36-то коло на француската Лига 1, а за вас овој пат го спремивме дуелот помеѓу Ленс и Лил што воедно ќе биде и судир на петтопласираната и првопласираната екипа на табелата. Овој дуел е закажан за вечер во 21:00.

Ленс: Фантастични партии!

Генерално, малку кој се надеваше дека фудбалерите на Ленс ќе прикажуваат толку добри партии во овогодинашното издание на најквалитетниот ранг од францускиот фудбал. Имено, оваа екипа над сите очекувања се наоѓа на 5-то место на табелата кое на крајот на шампионатот носи пласман во новофоримираната Лига на конференции што секако би било голем успех за овој тим. На последните пет натпревари фудбалерите на Ленс доживеаа само еден пораз и тоа во минатото коло на исклучително тежок натпревар против ПСЖ и во овјо момент имаат ист број бодови како и шестопласираниот Марсеј. Во првиот меѓусебен дуел помеѓу Ленс и Лил, славеа Лил и тоа со убедливи 4-0, па сега ќе направат се за да останат непоразени.

Лил: Никој не се надеваше на ваков успех

Ако за екипата на Ленс кажавме дека малку кој очекуваше дека ќе се најдат тука, што да се каже за екипата на Лил која во овој момент се наоѓа на првото место на табелата и е на вистински пат да стигне до титулата во Франција. Имено, во овој момент имаат само еден бод повеќе во однос на  второпласираниот ПСЖ, па јасно е сега дека им треба победа и ништо повеќе. Мечот кој најдобро го покажа лицето на Лил е против Лион каде што Лил имаше негатива од 2-0, но сепак на крајот направија голем пресврт и славеа со 2-3. Кога се во прашање натпреварите на гости, мора да напомнеме дек аважат за најдобри во лигата бидејќи на 17 изиграни натпревари остварија дури 12 победи, 4 реми и само 1 пораз.

Предлог

Иако Ленс игра фантастично оваа сезона и е на добар пат да стигне до пласман во Европа, сепак овде очекуваме лидерот на табелата да доминира, па како прв предлог ви нудиме 2 со квота 2.00 во 1xBet, a исто така може да испробате и со 3+ за што ќе си добиете квота 2.13 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*