Тикет на денот (понеделник, 03.05.2021)

тикет на денот

Овој понеделник имаме нешто послаба понуда, но далеку од тоа дека немаме можност да составиме тикет. Ова е нашиот избор на натпревари за денес.

Торино – Парма – 1/1 @ 2.40 во 1xBet

Торино дефинитивно до самиот крај на сезоната ќе се бори за опстанок. Конкуренцијата е огромна, но шансите се навистина реални кои ги имаат. Парма од друга страна во овој натпревар може да игра порелаксирано бидејќи следната сезона ќе ги гледаме во Серија Б и нема што да бара. Додуша математички се уште има шанси, но тоа е тешко остварливо. Торино очекуваме да доминира овде и предлагаме 1/1 со квота 2.40 во 1xBet.

ВБА – Волвс – ГГ @ 1.90 во Bet365

Домаќините како што изминува времето  се повеќе и повеќе се наклонуваат кон Чемпионшип. Во моментов се наоѓаат на претпоследната позиција и имаат солиден заостаток заед екипите кои се надвор од црвената зона. Волвс нема шанси повеќе за горе, но ниту за долу, па за нив може да кажеме дека сезоната е завршена. Поради сите овие причини очекуваме релаксиран натпревар и предлагаме ГГ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*