Анализа и предлог типови: Битка во Рим!

Последниот дуел на 33-то коло на италијанската Серија А се игра на Олимпико каде што фудбалерите на Лацио ќе го дочекаат Милан. Овој натпревар е закажан за вечер во 20:45.

Лацио: Може ли овој тим до ЛШ?

Беше тешко да се очекува дека Римјаните ќе ја повторат минатата сезона кога не само што стигнаа до пласман во ЛШ, туку и беа во трката за Скудето. Избраниците на Инзаги воопшто не се избрукаа кога е во прашање примарната цел, а тоа е секако пласманот во нокаут фазата каде очекувано беа елиминирани од Баерн кој е повисока класа од баерн во овој момент. Сега екипата на Лацио потфрли во Серија А и се наоѓа дури на шестото место на табелата со дури осум бода помалку во однос на четвртопласираниот Јувентус. Секако не треба да заборавиме дека Лацио има два натпревари помалку, па тоа може доста да им помогне. Кога се во прашање натпреварите на домашен терен, досега Лацио изигра 15 натпревари на Олимпико каде што остварија 10 победи, 2 реми и 3 порази.

Милан: Росонерите држат се во свои раце

Росонерите играа брутално во првиот дел во шампиоантот каде што завршија на првото место на табелата во првиот дел на шампионатот. Меѓутоа со самиот почеток на вториот дел, овој тим започна со многу лоши партии и тоа беше случај во поголемиот дел од сезоната. Покрај Серија А, Милан настапуваше и во Лига Европа каде што прикажа фантастични изданија, но сонот во Европа им го „скрати“ тимот на Манчестер Јунајтед. Во минатото коло, доживеаа тежок и неочекуван пораз од Сасуоло со резултат 1-2, а тоа беше шести пораз за тимот од Сан Сиро во оваа сезона. Инаку што се однесува на гостувањата, треба да нагласиме дека Милан е најдобар гостин во лигата со оглед на тоа што на 15 изиграни натпревари забележаа 13 победи, 1 реми и 1 пораз.

Наш предлог

Последниот дуел на овие два тима ни донесе многу возбуда и Росонерите славеа со резултат од 3-2, па сега очекуваме мала реприза на тој натпревар. Како прв предлог ви нудиме 3+ со квота 1.68 во 1xBet, а похрабрите може да испробаат 2 со квота 2.90 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*