Тикет на денот (петок, 23.04.2021)

тикет на денот

Претходните три дена беа возбудливи, па денес има кратка пауза, но веќе од утре започнуваат повторно. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аугсбург – Келн – 0-2 @ 1.78 во 1xBet

Келн направи вистински подвиг против тимот над Лајпциг во Вонредното коло и така ја оживеа својата надеж за опстанок во елитата. Јарците и понатаму се во зоната за елиминација и се наоѓаат на претпоследното место. Домаќините се уште математички го немаат обезбедено својот статус  за наредната сезона, но се многу блиску до тоа со оглед на фактот што имаат солиден распоред до крајот на сезоната. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 0-2 гола со квота 1.78 во 1xBet.

Вилем – Валвијк – 1&2+ @ 2.40  во Bet365

Овој дуел има епитет дерби натпревар од долниот дел на Холандија. Домаќините се наоѓаат веднаш над зоната за елиминација, но ниту гостите не се сигурни. Останува да видиме во престојните пет кола, па поради тој факт, заклучивме дека сите бодови ќе бидат максимално значајни. Во првиот дуел од сезоната резултатот беше 1-1, па сега очекуваме домаќините да победат со најмалку два гола. Коефициентот за 1&2+ изнесува 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*