По традиција на секој натпревар се постигнуваат точно два гола!

традиција

Денес од 17:45 во рамките на Плеј оф групата од Данска се сретнуваат екипите на Архус и Рандерс.

Архус се наоѓа на 4-та позиција со вкупно 39 бода и учинок од 10 победи, 9 реми и 6 порази.

Рандерс е на 6-то место со вкупно 33 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 6 реми и 10 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, постигнуваат вкупно два гола по натпревар, односно тоа било случај на последните 8 меѓусебни дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме ТОП квота.

Наш предлог

2 гола @ 3.55 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*