Тикет на денот (среда, 21.04.2021)

тикет на денот

Денешната понуда е солидна и може да ја споредиме со онаа во сабота или недела. Се играат вонредни кола во најјаките лиги, но тука се и останатите натпреварувања. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Тотенхем – Саутемптон – 1/1 @ 2.87 во 1xBet

Toтенхем доживеа голема промена воо претходните неколку дена, а тоа беше отказот на тренерот Мурињо. Причината беше не само лошите резултати, туку и многу други несогласувања со одлуката на сопствениците. Без разлика на тоа, победата за Тотенхем денес е неопходна. Проблемот е што се наоѓаат на седмата позиција на табелата и заостануваат 5 бода зад екипите кои следната сезона ќе играат во Европа. Саутемптон од друга страна се уште нема обезбедено сигурен опстанок, па до крајот мора да соберат уште некој бод, но тоа ќе мора да го остварат со дргуи клубови. Овде предлагаме 1/1 со квота 2.87 во 1xBet.

Болоња – Торино – 3+ @1.80 во Bet365

Во рамките на вонредното коло во Серија А се сретнуваат Болоња и Торино. Домаќините во последното коло со победа над Специја успеаа да ја прекинат серијата од два последователни порази, па на тој начин да се оддалечат о д црвената зона. Торино делува дека ќе се бори за опстанок до самиот крај, но доста им ги олесни работите тоа што победија во последните два натпревари. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 3+ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*