Тикет на денот е-Спорт (21.04.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат повторно два натпревари, од кои првиот од Dota 2 се очекува да биде интересен бидејќи се соочуваат две екстра квалитетни екипи.

Nigma – Team Liquid – 2 @ 2.10 во Bet365

Nigma има само една победа против Team Secret, додека претходно беше поразен од T1 со 0-2, а има и едно реми против Vici Gaming. Нивниот денешен ривал е во полоша форма, со оглед на тоа дека има два порази и едно реми на последните три меча. Сепак, нас што не интересира е меѓусебниот дуел на овие екипи затоа што ова е едно од поголемите дербија во светот на Dota 2. На последните пет меѓусебни натпревари дури три пати славеше Team Liquid, а две победи има Nigma, па очекува и овој пат нијанси да го решат противникот, а наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

Turow Zgorzelec – Avez – 2 @ 1.83 во 22Bet

Turow Zgorzelec беше подобар од Illuminar со 2-1, додека запиша порази од Honoris со 0-2 и Pact со 0-2, а нивниот денешен ривал Avez беше подобар од Pact со 2-1, но притоа загуби од Izako Boars и Illuminar со по убедливи 0-2. Овие екипи досега немаат одиграно меѓусебен меч, но со оглед на квалитетот и искуството на Avez, ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*