ТИП НА ДЕНОТ: (17.04.2021,18:30) ЛЕВЕРКУЗЕН – КЕЛН

ЛЕВЕРКУЗЕН ВО БОРБА ЗА ЕВРОПА

Германија, Бундеслига, 17.04.2021: Леверкузен – Келн ТИП 1

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Леверкузен и Келн од рамките на германската Бундеслига. Леверкузен игра многу лошо во вториот дел од сезоната, но сепак е во трката за пласман во Европа. Се наоѓаат на 6-та позиција и нивните амбиции се да завршат во најамала рака на тоа место. Келн дефинитивно ќе има проблеми околу опстанокот и ќе треба да собере уште некој бод до крајот, но овде сметаме дека немаат шанси и ќе мора бодовите да ги бараат на друго место. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.68.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*