Тикет на денот (сабота, 17.04.2021)

тикет на денот

Пред нас е одличен избор и покрај тоа што во Премиер лига и Ла Лига нема да има стандардна понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Волвс – Шефилд Јунајтед – 1&2+ @ 2.29 во 1xBet

Волците со триумфот над Фулам во гости, конечно ги решија сите дилеми околу опстанокот. Вистина, мала е веројатноста дека можат да испаднат, но сигурно многу подобро се осеќаат сега во сигурната зона. Единствен гол постигна Траоре во последните минути, а тоа беше и прв за него оваа сезона. После пет натпревари без победа за Волците, ова беше прва победа. Гостите од друга страна беа поразени од Арсенал во последното коло, а на тој начин го врзаа и четвртиот последователен пораз. Овде предлагаме 1&2+ со квота 2.29 во 1xBet.

Марсеј – Лориен – 1 @ 2.05 во Bet365

Тимот од Марсеј конечно се прибра и започна да личи на себе. Имаше Олимпик одличен старт на сезоната и беше лидер на првенството, но кога влегоа во криза тоа им се одрази со пад на табелата. Сега ситуацијата е нешто подруга и Марсеј изгуби само еднаш во последните пет кола. Лориен е тим кој е во опасната зона, но над цртата. Серијата од четири натпревари без пораз ја прекинаа во минатото коло каде што беа поразени од Ланс со 4-1. Марсеј овде е фаворит и очекуваме 1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.69

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*