Анализа и предлог типови: Дуел на две амбициозни екипи!

Денес имаме солидна понуда за кладење, а како најинтересен натпревар го издвојуваме дуелот од 32-то коло од премиер лига каде што силата ќе ја мерат Евертон и Тотенхем. Натпреварот е закажан за во 21:00.

Евертон: Лоша форма во погрешно време

Големо е прашањето што би се случило ако фудбалерите на Евертон играа коснтатно во овој шампионат, но секако би се бореле за пласман во ЛШ. Имено, во овој момент Евертон е на осмото место на табелата со натпревар помалку во однос на сите екипи. Осмопласираната екипа на табелата на четирите последни натпревари запиша два порази и две реми, а во минатото коло изиграа фантастично против Брајтон, но за жал тој натпревар заврши без голови. Не треба да заборавиме дека во еден момент, Евертон беше на позиција која води во ЛШ, но како што сега стојат работите, ниту овој пат нема да биде ништо од пласманот во елитата. На домашен терен, досега избраниците на Анчелоти изиграа 15 натпревари и остварија 5 победи, 3 реми и 7 порази.

Тотенхем: Приритет е Лига на шампиони

Не т реба многу за да се коснтатира дека фудбалерите на Тотенхем потфрлија оваа сезона и дека очекувавме многу повеќе од нив. Имено, избраниците на Мурињо се наоѓаат на седмото место на табелата со дури шест бода помалку во однос на четвртопласираниот Вест Хем, а секако дека таа позиција е примарна цел на овој тим. На последните пет натпревари, тимот од Лондон игра многу променливо и во тој период запишаа две победи, два порази и едно реми. Во последниот натпревар Тотенхем доживеа непријатен пораз од Манчестер Јунајтед и покрај тоа што први стигнаа до водство. На гости овој тим изигра 16 дуели и запиша седум победи, четири реми и пет порази.

Наш предлог

Секако дека не очекува еден прилично интересен дуел во кој препорачуваме сепак да го избегнете прогнозирањето на конечен исход. Како прв предлог ви нудиме ГГ со квота 1.80 во 1xBet, а исто така може да испроабте и 3+ со квота 2.00 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*