Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

тикет на денот

Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на терен ќе имаме можност да погледнеме и многу други натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холштејн Кил – Хановер – 1/1 @ 3.30 во 1xBet

Веќе оддамна Кил не игра на домашен терен, а тоа ги чинеше многу. Последните четири натпревари ги изиграа како гости од кои три во рамките на Цвајт, а една во ДФБ купот и единствено го победија тој натпревар во купот. Хановер е во релаксирана ситуација и искрено не може ниту горе, а опстанокот и не би требало да им биде загрозен. Во првиот натпревар Кил славеше 3-0, па сега очекуваме слично ништо на тоа. Типуваме 1/1 со квота 3.30 во 1xBet.

Ливерпул – Реал Мадрид – Т12+ @ 1.74 во Bet365

Одбраната во првиот натпревар на Ливерпул беше очајна, па Реал сето тоа вешто го искористи и создаде одличен резултат. Сепак тоа што се уште дава надеж на Ливерпул е голот на Салах, па сега со победа од 2-0 би се пласирале понатаму. Избрниците на Зидан играат солидно. Можеби не толку доминантно како во ерата на Роналдо, но се на прагот за пласман во ½ финалето. Во саботата во домашното првенство, Ливерпул ја совлада Астон Вила, па со добро расположение влегуваат во овој натпревар. Типуваме Т12+ со квота 1.74 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*