Го дуплираме влогот на натпревар од Северна Ирска!?

Денес од 20:45 во рамките на Премиершип лигата на Северна Ирска се сретнуваат екипите на Портадаун и Дунганон.

Портадаун се наоѓа на 10-та позиција со вкупно 21 бода и учинок од 5 победи, 6 реми и 18 порази.

Дунганон е на 12-то место со вкупно 15 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 3 реми и 23 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели на изиграле НГ веќе седум пати по ред, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 2.00 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*