Дали и денес ќе ја продолжат ГГ традицијата?

традиција

Денес од 17:00 во рамките на австриската Типико Бундслика се сретнуваат екипите на Рапид Виена и Салзбург.

Рапид Виена се наоѓа на 2-то место со вкупно 25 бода кои ги има освоено преку 14 победи, 6 реми и 3 порази.

Салзбург е на лидерската позиција со вкупно 29 бода и учинок од 18 победи, 1 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели секогаш играат ГГ, па ако продолжат со таа традиција и денес ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.45 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*