Традицијата „вели“ најмалку по еден гол на двете страни!

Денес од 16:00 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Акрингтон и Вимблдон.

Акрингтон се наоѓа на 11-та позиција со вкупно 57 бода кои ги има освоено преку 16 победи, 9 реми и 13 порази.

Вимблдон е на 22-то место, а нивниот учинок е 8 победи, 12 реми и 18 порази со вкупно 36 бода.

Во последните шест меѓусебни натпревари на овие два ривали видени се најмалку по еден гол на двете страни, па очекуваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.81 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*