Тикет на денот е-Спорт (07.04.2021)

Од вчерашниот тикет со натпревари во Valorant се селиме на нов тикет од е-Спортот, но овојпат ќе имаме два меча од CS:GO.

K23 – Copenhagen Flames – 1 @ 1.66 во Bet365

K23 го совлада незгодниот sAw во текот на вчерашниот ден со 2-0, па така им се врати на победите, откако претходно играчите на K23 беа поразени од HAVU со 1-2 и Galaxy Racer со 0-2. Copenhagen Flames последниот триумф го запиша против sAw пред три дена, и тоа со 2-1, додека во меѓувреме беа поразени од HAVU со 0-2 и OFFSET со 1-2. Во меѓусебни средби доминира K23 со четири победи на пет меча, па затоа и сега ќе биде фаворит, а наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Албански Blink се наоѓа во одличен ритам со три победи на последните три меча, и тоа против Budapest Five (2-1), KOVA (2-0) и Esports Club Kyiv (2-0), додека данскиот тим Lyngby триумфираше убедливо со IceWolves (16-0), како и против Movistar Riders во првиот меч со 2-0, по што загуби од истиор противник со 1-2. Во меѓусебни средби води Blink со 1-0, а ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*