Тикет на денот (вторник, 06.04.2021)

тикет на денот

Започнува расплетот во европските натпревари. Во наредните три дена се играат првите натпревари од ¼ финалето од ЛШ и ЛЕ, а на „менито“ имаме и други натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Реал Мадрид – Ливерпул – ГГ3+ @ 2.11 во 1xBet

Двата поранешни европски шампиони се сретнуваат веќе во ¼ финалето. Нивниот претходен дуел беше во финалето од ЛШ пред три години каде што славеа со резултат 3-1. Подобриот овој дуел ќе се сретне со поуспешниот тим од двомечот помеѓу Порто и Челзи, па може да кажеме дека победникот на овој натпревар би имал реални шанси за финале. Двете екипи имаат по еден стрелец кој е во фантастична форма и овде головите ако изостанат ќе биде големо изненадување. Типуваме ГГ3+ со квота 2.15 во 1xBet.

Брентфорд – Бирмингем – 1&0-3 @ 2.25 во Bet365

Домаќините повторно го изгубија чекорот кога е во прашање директниот пласман во Премиер лига. Пред овој натпревар со Бирмингем се на третото место, но веќе Вотофорд замина на 10 бода разлика. Истото што е добро за Брентфорд е фактот дека имаат два натпревари помалку изиграно во однос на „стршените“. Против Бирмингем немаат избор и победата им се наметнува како императив, но незгодно е тоа што и гостите грчевито се борат за опстанок. Сепак, гостите и не се кој знае колку сериозни бидејќи имаат само една победа на последните седум гостувања, па затоа предност даваме на домаќините. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*