Тикет на денот (понеделник, 05.04.2021)

тикет на денот

Иако е понеделник, понудата е исклучително богата, па така немавме проблем за да го составиме тикетот на денот.

Евертон – Кристал Палас – 1 @ 1.90 во 1xBet

Карамелите на пауза заминаа после три последователни порази. Таа серија многу им ги измеша плановите на Карло Анчелот и неговите момци. Двата порази во првенството ги оддалечија од евентуалниот пласман во ЛШ, додека неуспехот во натпреварот против Сити ги чинеше елиминација од ФА купот. Што се однесува до гостите, тие со победата над Вест Хем изгледа дека и ги надминаа проблемите околу опстанокот, но имаат и солидни резултати во претходните две кола. Овде Евертон е фаворит и очекуваме победа за нив со квота 1.90 во 1xBet.

Базел – Вадуз – 1&2+ @ 2.20 во Bet365

Повеќекратниот шампин на Швајцарија, екипата на Базел уште една година ќе ја запише без пораз, а тоа четврта по ред. Многу мора да се менува во овој тим, ако сакаат да ја прекинат доминацијата на Јанг Бојс. Вадуз има многу поголеми проблеми и се наоѓа на последното место, па ќе треба да влезе „all in“ доколку сака и наредната сезона да игра во швајцарската елита. Базел на овој дуел би требало да доминира и се освен победа за нив би било изненадување. Ние решивме да комбинираме и најмалку два гола на натпреварот. Коефициентот за 1&2+ изнесува 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*