Тикет на денот е-Спорт (03.04.2021)

Во денешниот тикет од е-Спортот повторно ги враќање возбудувањата од Dota 2, но овој пат со еден меч, додека вториот ќе биде од CS:GO.

Complexity Gaming – NaVi – 2 @ 1.40 во 22Bet

Complexity Gaming има само еден триумф во последните три натпревари, и тоа против Renegades, но загрижувачки е тоа што загубија од Heroic и BIG, додека NaVi „врза“ два триумфи по ред во ESL Pro League, и тоа против Team One и MIBR со по 2-0, додека загуби од Gambit со 1-2. Во меѓусебни дуели води NaVi so 4-3, а го доби и последниот меѓусебен меч, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во 22Bet.

Hokori – Infinity Esports – 1 @ 1.61 во Bet365

Hokori има две победи и едно реми на последните три меча во Octaexon League и може да се пофали дека е во добра форма. Тие ги совладаа Sand King Gomez и Infinity Esports, а ремизираа со The Cut. Од друга страна, Infinity има само еден триумф против Latam Defenders, додека загуби од Hokori со 0-2 и од The Cut со 0-1. Во меѓусебни средби води Hokori со 3-2, па ние предлагаме 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*