Анализа и предлог типови: Гостите бараат спас во Валенсија!

После паузата за репрезентации конечно на сцена се враќаат клубовите од најквалитетните европски лиги. За денес го избравме натпреварот помеѓу Леванте и Хуеска кој е закажан за вечер во 21:00.

Леванте: Средината на табелата е реалност на оваа екипа!

Впечатокот е дека сите фанови на Леванте и овој пат имаа многу причини за задоволство кога се во  прашање партиите на нивните фудбалери. Имено, оваа екипа моментално е на средината на табеалта, поточно на 10-то место и сега е јасно дека тимот од Валенсија ќе нема никакви проблеми кога е во прашање опстанокот, а мора да признаеме дека и тоа е примарна цел на овој клуб. Во минатото коло доживеаа пораз на гостувањето кај Бетис, а тој дуел заврши со резултат 2-0. Иначе, познато е дека тимот од Валенсија години наназад игра фантастично на домашен терен, па треба да се нагласи дека оваа сезона игра фантастично и во гости.

Хуеска: Можат да опстанат?

Како што сега стојат работите, делува дека фудбалерите на Хуеска повторно ќе се вратат во Сегунда каде што ќе го повторат сценариото од пред две сезони кога влегоа во најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал и го презедоа местото кое им донесе повторно преселба во Сегунда. Во последно време, повратниците во елитата играат променливо и на последните пет дуели остварија само една победа, две реми и два порази. Во минатото коло изиграа солиден натпревар на домашен терен против Осасуна каде што немаше победник, а ниту голови. Пред тоа беа декласирани од тимот на Барса со 4-1, но тоа до некаде беше и очекувано.

Наш предлог

Пред се, иако фудбалерите на Хуеска се во лоша позиција треба да потсетиме дека Леванте игра исклучително добро на домашен терен, па поради тоа како прв предлог ви нудиме 1 со квота 2.45 во 1xBet, а исто така може да испробате и ГГ со квота 1.82 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*