Анализа и предлог типови: Дуел на две амбициозни селекции!

Денес продолжуваат квалификациите за СП кое ќе биде одржано во 2022 година, а за вас овој пат го спремивме дуелот помеѓу Црна Гора и Норвешка кој е закажан за вечер во 20:45.

Црна Гора: Фантастични партии на стартот на квалификациите

Црна Гора прикажува фантастични партии на почетокот од овие квалификации, а најдобар показател за тоа ни е моментално првото место на табелата во својата квалификациона група, бидејќи избраниците на Радуловиќ имаат максимални шест бода. Во првото коло славеа на тешко гостување кај Летонија со резултат од 1-2, а потоа ја совладаа и аматерската репрезентација на Гибралтар. Секако, мора да признаеме дека жребот им е наклонет, а првиот сериозен испит ќе дочекува токму донесе, каде што ќе бидат домаќините против селекцијата на Норвшка.

Норвешка: Тежок пораз од Турција

Најпрво треба да истакнеме дека Норвежаните во својот состав го имаат еден од најдобрите напаѓачи во Европа, Халанд. Тоа им дава предност да бидат едни од главните фаворити за палсман на СП во едно прилично изедначена група. Во првото коло без поголеми проблеми и очекувано славеа на гостувањето кај Гибралтар со резултат од 3-0. Потоа во следното коло доживеаа многу тежок пораз од Турција со високи 3-0. Навистина звучи поразувачки податокот дека оваа селекција цели 90 миниту кон рамките на голот упати само еден шут. Секако, не треба да се заборави дека Норвежаните во квалификациите за ЕП испаднаа од Србија на еден доста интересен натпревар.

Наш предлог

Црна Гора на фантастичен начин ја започна оваа приказна и се на првото место, а од друга страна Норвежаните сакаат оправдување за грешката која ја направија во прехтодното коло. Како и да е, ние овде ве советуваме да испробате со 3+ за што ќе си добиете квота 1.95, а исто така може да изиграте и ГГ со квота 2.00 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*