ЕУРО У21 – Група Ц: Најава, фаворити и состави на репрезентации

ЕУРО У21

Во групата Ц на Европското фудбалско првенство за играчи до 21 година се наоѓа главниот фаворит на турнирот – Франција. Кога ќе го погледнете составот на французите, веројатно ќе се запрашате дали тоа е селекцијата до 21 гидина, или оние најдобрите.

Коефициентот дека Франција ќе биде лидер во оваа група е 1.30. Тоа само по себе покажува колку голем фаворит е селекцијата на Франција, покрај останатите во групата: Данска, Русија и Исланд.

Веројатно, многу поинтересна ќе биде битката за второто место за кое фаворит е Данска за кого коефициентот дека ќе заврши на првото место во групата е 4.50. Трет фаворит е Русија со коефициент 14.00, додека аутсајдер е селекцијата на Исланд.

Во продолжение погледнете ги составите на сите четири селекции од оваа група Ц.

Данска

Голмани: Оливер Кристенсен (Оденсе), Мадс Хермансен (Брондби), Питер Виндал Јенсен (Нордсјеланд)

Дефанзивци: Фредерик Алвес Ибсен (Вест Хем), Мадс Бех Соренсен (Брентфорд), Мадс Роерслев (Брентфорд), Андреас Поулсен (Австрија Виена), Расмус Карстенсен (Силкеборг), Себастијан Хауснер (АГФ Архус), Виктор Нелсон (Копенхаген)

Играчи од средниот ред: Густав Исаксен (Митјиланд), Џејкоб Брун Ларсен (Андерлехт), Џеспер Линдструм (Брондби), Магнус Кофод Андерсен (Нордсјеланд), Мортен Хјулманд (Лече), Николас Нартеј (Сандхаузен), Виктор Јенсен (Норсјеланд), Андрес Драјер (Митјиланд)

Напаѓачи: Мохамед Дарами (Копенхаген), Николај Баден Фредериксен (Тирол, позајмен од Јувентус), Николај Лаурсен (Емен), Вахид Фагир (Вејле), Карл Холсе Јустесен (Розенборг)

Франција:

Голмани: Албан Лафонт (Нант), Илан Меслиер (Лидс Јунајтед), Димитри Берто (Монпелје)

Дефанзивци: Колин Дагба (ПСЖ), Беноит Бадијашиле (Монако), Ибрахима Конате (Лајпциг), Весли Фофана (Лестер Сити), Фајтоут Маоуаса (Рен), Адриен Труферт (Рен), Пјер Калулу (Милан), Џулес Коунде (Севиља)

Играчи од средниот ред: Матео Гендоузи (Херта Берлин, позајмен од Арсенал), Аурелиен Цуамени (Монако), Бубакар Камара (Марсеј), Ромен Фајвер (Брест), Бубакари Соумаре (Лил), Алексис Клод Маурице (Ница), Едуардо Камивинга (Рен), Арман Лориенте (Лориент)

Напаѓачи: Одсон Едуард (Селтик), Рандал Коло Муани (Нант), Џонатан Иконе (Лил), Амин Гоуири (Ница)

Исланд

Голмани: Патрик Гунарсон (Силкеборг, позајмен од Брентфорд), Елиас Рафн Олафсон (Фредерициа), Хакон Рафн Валдимарсон (Грота)

Дефанзивци: Валгеир Лундал Фридриксон (Хакен), Ари Лејфсон (Стремсгодсет), Исак Олафсон (Сандерјиск), Финур Томас Палмасон (Норкопинг), Роберт Ори Торкелсон (Брајдаблик)

Играчи од средниот ред: Микаел Андерсон (Митјиланд), Андри Фанар Балдурсон (Болоња), Исак Бергман Јоханисон (Норкопинг), Колбејн Финсон (Борусија Дортмунд), Хардур Инги Гунарсон (ФХ), Алекс Хауксон (Остерс), Тхорнс Форонс (Ломел), Јон Дагур Торстејнсон (АГФ Архус), Вилум Тор Вилумсон (БАТЕ Борисов)

Напаѓачи: Бјарки Штајн Бјаркасон (Венеција), Свен Арон Гудјонсен (Одензе, позајмица од Специја), Валдимар Тор Ингимундарсон (Стремсгодсет), Стефан Теитур Тордарсон (Силкеборг), Бринјолфур Андерсен Вилумсон (Кристиансунд)

Русија

Голмани: Денис Адамов (Сочи), Иван Ломаев (Крилја Советов), Александар Максименко (Спартак Москва)

Дефанзивци: Игор Дивеев (ЦСКА Москва), Роман Евгениев (Динамо Москва), Никита Калугин (Нефтехимик), Данил Круговои (Зенит), Павел Маслов (Спартак Москва), Најаир Тикнизијан (ЦСКА Москва), Артем Голубев (Уфа)

Играчи за врска: Данил Глебов (Ростов), Данил Куликов (Локомотив Москва), Данил Лесовој (Динамо Москва), Александар Ломовички (Арсенал Тула, позајмен од Спартак Москва), Иван Облаков (ЦСКА Москва), Магомед Сулејманов (Краснодар) Наил Умјаров (Спартак Москва), Даниел Уткин (Краснодар), Арсен Захаријан (Динамо Москва)

Напаѓачи: Федор Чалов (ЦСКА Москва), Вјачеслав Грулев (Динамо Москва), Денис Макаров (Рубин), Константин Тјукавин (Динамо Москва)

Наш предлог:

Франција да заврши на првото место во групата @ 1.30 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*