Тикет на денот е-Спорт (18.03.2021)

Уште два натпревари ни доаѓаат од CS:GO во денешниот тикет, кои започнуваат од 15 часот.

Copenhagen Flames – Tricked – 1 @ 1.53 во Bet365

Copenhagen Flames запиша два триумфи на последните три натпревари, и тоа против тимовите на AGF Academy и Winstrike додека Tricked славеше против AGF и Tricked, додека загуби од Manki. Кога станува збор за меѓусебните дуели, Copenhagen Flames славеше на последните два од три меча, и тоа со убедлив резултат, односно 2-0 и 16-9. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Lyngby – Astralis Talent – 1 @ 1.43 во 22Bet

Lyngby има само една победа на последните три дуели, но и тие два порази кои ги запиша беа со „тесна“ разлика против силни конкуренти, за разлика од Astralis, кој доживеа убедливи порази, меѓу кои еден и од денешниот ривал со 6-16. Во меѓусебните натпревари резултатот е 2-2, но Lyngby ги растури во последниот меч, па затоа ние предлагаме 1 со коефициент 1.43 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*