Тикет на денот (четврток, 18.03.2021)

тикет на денот

Денес на програмата е Лига Европа, поточно ревнаш натпреварите од 1/8 финалето. Околу 23 часот ќе се знаат сите учесници на ¼ финалето, а веќе од утре им се враќаме на домашните првенства. Ова е нашиот тикет за денес.

Динамо Загреб – Тотенхем – 2&T22+ @ 2.65

Во најлош момент на Загрепчаните им се случи потврдата за судската пресуда каоја одлучи дека Мамиќ ќе мора да издржава казна затвор. Покрај тоа, Динамо нема ниту позитивен резултат од првиот натпревар, па сите показатели укажуваат на тоа, дека за нив веќер ќе заврши Лига Европа. Тотенхем се покажа одлично во првиот натпревар, но потоа играше дерби против Арсенал во домашното првенство каде што за жал беа поразени. Овде веруваме дека нема да остават на случајност Англичаните и дека нема да се затворат. Ние типуваме 2&T22+ со квота 2.65 во 1xBet.

Виљареал – Динамо Киев – ГГ3+ @ 2.65 во Bet365

Toa што Жолтата подморница донесе голема предност од Киев не мора ништо да значи. И во претходното коло на Лига Европа, Динамо ремизираше со Клуб Бриж, но во реваншот славеше и стигна до овде. Виљареал после победата во првиот натпревар против Динамо, врза уште еден триумф во домашното првенство и го победи тимот на Еибар, па делува дека ја надминаа кризата. Динамо не е воопшто тим кој може да го потцениме, но шансите за пролаз им се минимални. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*