Анализа и предлог типови: Дуел на две екипи со традиција!

Денес не очекува многу интересна понуда бидејќи на програмата се реванш натпреварите од 1/8 финалето на Лига Европа, а за вас овој пат го спремивме дуелот кој ќе биде изигран на Сан Сиро каде што фудбалерите на Милан ќе го дочекаат Манчестер Јунајтед. Резултатот од првиот натпревар беше 1-1, а ревнашот е закажан за вечер во 21:00.

Милан: Росонерите и понатаму се во криза

Колку и да играа добро фудбалерите на Милан во првито дел од сезоната, мора да признаеме дека имаат проблеми во продолжението на шампионатот во последно време. Некако најдобар покзател за тоа ни е податокот дека во Серија А во еден период имаа четири бода повеќе на табелата во однос на Интер, а во овој момент, градскиот ривал има предност дури од 9 бода благодарение на лошите партии на овој клуб. Што се однесува до Лига Европа, во првиот натпревар имаа многу среќа , бидејќи до реми резултат стигнаа во последните моменти од натпреварот. Сега е важно што на терен се враќа Ибрахимовиќ кој ќе биде сигурно на теренот од самиот почеток.

Манчестер Јунајтед: Можат ли Ѓаволите да поминат понатаму?

Генерално, впечатокот е дека сите фанови на Манчестер Јунајтед имаа многу причини за задоволство кога е во прашање оваа сезона. Имено, Манчестер Јунајтед е на второто место на табелата на Премиер лига позади Манчестер Сити кој во овој момент има дури 14 бода повеќе на табелата. Како и да е, тие за оваа сезона се на вистински пат да ја исполнат својата цел, а тоа е да обезбедат пласман во Лигата на шампиони за следната сезона. Во Премиер лига остварија важен триумф и тоа на домашен терен против Вест Хем со минимални 1-0, а на тој начин ја врзаа 16-та победа во шампионатот. Што се однесува до комплетноста на составот, Солскјер не може да смета на Кавани, Џонс и Мата, а под голем прашалник е и Марсијал.

Наш предлог

Нема никаков сомнеж дека не очекува еден интересен натпревар. Манчестер прикажа нешто подобра игра во првиот натпревар, но Росонерите не се тим кој треба да се потцени. Како прв предлог ви нудиме ГГ со квота 1.75 во 1xBet, а исто така може да испробате со Х за што ќе си добиете квота 3.40 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*