Тикет на денот (вторник, 16.03.2021)

тикет на денот

Во наредните два дена ќе се комплетира 1/8 финалето од ЛШ и ќе ги знаеме сите учесници во ¼ финалето. Покрај тоа ќе имаме и други редовни и заостанати натпревари.

Реал Мадрид – Аталанта – ГГ4+ @ 3.00 во 1xBet

Многу повеќе очекувавме од првиот дуел помеѓу Реал и Аталанта во Бергамо. Голови немаше се до 86-та минута, а потоа прецизен удар од Менди заврши во голото на Голини. Гол предноста која ја има Реал не е гаранција дека лесно ќе стигнат до ¼ финалето. Тоа го знае и Зидан, бидејќи Реал воопшто не блеска како што беше случај изминатите сезони. Што се однесува до Аталанта, тие се борат за уште еден пласман во ЛШ преку Серија А, трет последователен. Аталанта знае да биде опасна на гости, па овде искрено очекуваме отворен и ефикасен натпревар со многу голови. Типуваме ГГ4+ со квота 3.00 во 1xBet.

Ротерам – Вотфорд – 2 & 0-3 @ 2.49 во Bet365

Вотфорд после три врзани победи стигнаа на посакуваното второ место на табелата. Пред Вотфорд е само Норвич кој има фантастична предност на лидерската позиција. Оваа сезона е генерално турболентна за гостите. Започнаа фантастично, но потоа влегоа во криза која ги оддалечи од горните позиции, но брзо успеаа да ја надминат и да вратат на старите стази. Ротерам се наоѓа во зоната за елиминација, но има и четири натпревари помалку, па затоа и не е кој знае колку драматична ситуација. Овде очекуваме гостите да доминираат, па предлагаме 2&0-3 гола со квота 2.49 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*